Kommenteeri

Haanimaa jõudis reisiajakirja NG Traveler veergudele Hollandis

Haanimaa ja meie Haani loometare jõudsid kultuuripealinnasuvel reisiajakirja National Geographic Traveler veergudele Hollandis. Mullusuvisest töisest kohtumisest meie juures, kui vestlesime ajakirjanik Anna Lillioja ja Haanimaa kogukonna vanema Agu Holloga siinsest kultuuripärandist ja eluviisist, sai osake artiklist, mis tutvustab tänavuse Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 sündmuseid ja Lõuna-Eesti väärtusi.

Üleilmastuvas maailmas on üha raskem leida paiku, kus hoitakse au sees traditsioonilisi tarkusi ja pärandkultuuri. Põlise Haanimaa kuplitel elab veel inimesi, kes oskavad ja soovivad neid siinse maanurga väärtusi kanda ja elavad ka ise loodusega kooskõlas. Suitsusaunapärimus on üks neid elava põliskultuuri näiteid, mida siit otsima tullakse.

Olgu selleks Mooska talu perenaise Eda Veeroja suitsusaunarituaal või mõni muu siinne saunakogemus, ehe ja puhas on see paik ja kogemus igal juhul. Selleks, et ise kogeda, tasub kohale tulla avatud meele ja heatahtliku hoiakuga – siis võibki juhtuda, et üks lihtne saunaskäik tõepoolest üllatab, rikastab ja toob mõne ootamatu taipamise või soovitud elumuutuse.

Tähenduslikud kohtumised, lihtne olemine, sügavad vestlused, vaikus, looduse helid – selles kõiges peitub tulemusliku aeglustamise nähtamatu maagia, mida on võimalik kogeda siin meie juures Haani mättal. Kui lisada veel teadlik lähenemine kehatööle ja teraapia võimalused, meie juurest hargnevad loomarajad ja loomerajad, saab Haani loometares veedetud ajast isiklik puudutav kogemus, mida ei vahetaks suure ilma kulla ja karra vastu.

Just sellist tagasisidet saame inimestelt nii Eestist kui ka piiri tagant, kes meie juurde kaugtööd tegema ja aega maha võtma satuvad. Ajatu kulgemine, loomingulised impulsid ja tähelepanu iseendale on märksõnad, mida siit meie juurest üles nopitakse. Mõistagi lendab siin ka töö hoopis teise hooga, kui kogu olemise keskkond soosib aeglustamise kaudu uue efektiivsuse leidmist.

Kaugtöökohad NatGeo Travel rahvusvahelises huviorbiidis

Mullu suvel jõudsid Kagu-Eesti kaugtöövõrgustiku Kupland kaugtöökohad ja Tartu 2024 sündmused Eesti sihtkohtade valikusse, mida kajastas National Geographicu rahvusvaheline veebiplatvorm Travel. Ingliskeelses veebikanalis ilmus kaks artiklit Eesti kohta, tuues välja konkreetsed soovitused huvilistele, kes tahaksid külastada Eestit, teadmata sellest maast ja inimestest midagi.

Kaugtöövõrgustiku Kupland eestvedaja Lisanna Elm märkis ühes neist artiklitest, et pärast COVID-viiruse pandeemiat on inimesed üle maailma leidnud uusi viise reisimise, töö ja puhkuse ühendamiseks. Palju järgivad tema sõnul uut edumudelit: töö + puhkus = tööpuhkus (ingl k ’workation’). Kuplandi võrgustikku kuuluvatest kaugtöökohtadest pääsesid heade näidetena valikusse Entrepreneurs Forest ja Haani loometare.

Loe NatGeo Travel rahvusvahelisel digiplatvormil ilmunud lugusid (19.08.2023):

- Visiting Estonia? Here’s what the locals love

- 10 best things to do in Estonia

Uuri reisiajakirja NG Traveler Hollandi suvise väljaande (3/2024) kohta siit.

Lisa kommentaar

Email again: