Kommenteeri

Kvaliteetsed kaugtööpaigad pälvivad üha suuremat huvi

Kaugtööpaigad, mis pakuvad tööandjatele võimalust motiveerida oma töötajaid kontorist väljas tööd tegema ning samas ka lõõgastuma ja uut inspiratsiooni koguma selleks spetsiaalselt loodud keskkonnas, pälvivad üha suuremat tähelepanu. Kagu-Eesti kaugtöövõrgustik Kupland, kuhu kuulub ka Haani loometare, on kujunenud selles valdkonnas üheks suunanäitajaks Eestis.

Harjumuspärase töölaua tagant kontoris või kodus oma igapäevast tööd tegevad inimesed on tundnud omal nahal, et vahel on vaja rutiinist välja astuda, ent kui puhkuste graafik ei võimalda lähiajal töömõtteid peast heita, tekib tööga seoses surutuse ja vastumeelsuse tunne. Just selline olukord on üks neid, millele pakuvad lahendust kvaliteetsed kaugtööpaigad – inimene saab üksi või koos kolleegide, pere või sõpradega valida sobiva kaugtöökoha, kus üheskoos mõned päevad või ka nädalad koos töötada ning samal ajal lõõgastuda.

Haani loometare kogemuse näitab, et siinne kaugtööpaik sobib hästi mõne tähtajalise projekti lõpetamiseks, inspiratsiooni kogumiseks väikese tiimiga, samuti loomeresidentuuri jaoks. Töötingimused on head, olemine õdus ja kodune ning lisavõimalused alates sportimisest, matkamisest ja looduses liikumisest kuni pärimuskultuuri elamusteni, loomadega tegelemise ja teraapiani on huviliste jaoks olnud väga inspireerivaks vahelduseks. Töö saab tehtud efektiivselt, uued ideed ja plaanid tekivad nagu möödaminnes ning hing rikastub uute kogemuste najal, pakkudes uut vaadet nii enda kui ka oma organisatsiooni tegemistele.

Haani loometare teleuudistes

Kaugtöö temaatika pälvis hiljuti suuremat meediahuvi seoses Kuplandi võrgustiku tegevuse kokkuvõtete ja valdkonna suundumustega. Haani loometare ja Kupland jõudsid Rahvusringhäälingu õhtusesse uudistesaatesse „Aktuaalne kaamera“, mille uudislõik on järelvaadatav siit.

Kagu-Eesti kaugtöövõrgustikku Kupland kuuluvad kohalikud ettevõtjad, kes on koondunud võrgustikku just kaugtöövõimaluste ja tööturismi teenuste laiemaks tutvustamiseks. 2020. aastal tegevust alustanud Kupland on kujunenud valdkonna suunanäitajaks Eestis. Koroonapandeemia aastatel oli peamine tähelepanu Eestist pärit kaugtööklientide teenindamisel, kuid maailma taasavanemisega on järjest enam tõusmas fookusesse ka ärituristid ja diginomaadid mujalt maailmast.

Kuplandi kolmas tegevusaasta lõppes senistest kõige edukamalt – 2022. aasta kaugtööstatistika kohaselt külastas piirkonna kaugtööteenuse pakkujaid kokku 7670 inimest, mis on üle kahe korra rohkem kui 2021. aastal ja üle viie korra enam kui Kuplandi esimesel tegevusaastal.

Kuplandi külastajate koguarvust moodustasid ligi 14% kaugtöötajad ja diginomaadid (1061 inimest), kes külastasid kaugtöökohti individuaalselt. Ülejäänud 86% moodustasid seminarikliendid ja ärituristid (6609 inimest), kes käisid kaugtööd tegemas meeskonnaga. Kagu-Eesti kaugtööklientide koguarv suurenes varasema aastaga võrreldes ligi 129%: 2022. aastal käis piirkonnas kaugtööd tegemas vähemalt 7670 inimest, 2021. aastal 3352 inimest ja 2020. aastal 1400 inimest.

Kaugtöövõrgustiku Kupland külastajatest 791 inimest peatusid ühes konkreetses kaugtöökohas vähemalt 2 päeva ning 80 inimest viibisid ühe kaugtööteenuse pakkuja juures nädala või rohkem. Grupikülastuste puhul oli keskmiseks grupi suuruseks 21 inimest.

Diginomaadid erinevatest riikidest

Kui 2021. aastal käis Kuplandis kaugtöötajaid Eestist, Lätist, Leedust, Iirimaalt ja Šveitsist, siis 2022. aasta riikide loetelu on oluliselt laiem. Lisaks kodumaisele kliendile jõudis tööturiste siia Ameerika Ühendriikidest, Austriast, Bulgaariast, Ghanast, Hispaaniast, Hollandist, Iisraelist, Indiast, Itaaliast, Leedust, Lätist, Maltalt, Pakistanist, Poolast, Prantsusmaalt, Rootsist, Saksamaalt, Singapurist, Suurbritanniast, Soomest, Šveitsist, Taiwanist ja Uus-Meremaalt. Mõne välisriigi külalised peatusid tööasjus järjest mitmes erinevas Kuplandi kaugtöökohas.

Kagu-Eesti kaugtöövõrgustikul Kupland on praeguse seisuga 35 liiget, kes kõik pakuvad heal tasemel kaugtöövõimalusi ja erinevaid lisateenuseid nii meeskondadele kui ka üksikisikutele tulemusliku kaugtöö tegemiseks Eestimaa kagunurgas. Peale läbimõeldud töötingimuste ja mitmekülgsete lisavõimaluste on Kuplandis lummav loodus, mis kutsub tegema liikumispause, samuti maitsev toit ja ehedad inimesed.

Kuplandi laiem missioon on suurendada avalikkuse teadlikkust kaugtöö olemusest ja võimalustest, võrgustiku liikmete tegevusest ning valdkonnas toimuvast, aidates seeläbi kaasa kogu piirkonna ettevõtlusmaastiku edendamisele. Lisaks arendab Kupland nii võrgustikusisest kui ka väljaspoole suunatud, sh rahvusvahelist koostööd.

Loe Kuplandi võrgustiku ja kaugtöövõimaluste kohta Kagu-Eesti kaugtöö veebilehelt aadressil www.kupland.ee

Valik meediakajastusi Eestist ja välismaalt

ETV AK uudislõik kaugtöö teemal (06.01.2023) on järelvaadatav siit:
https://www.err.ee/1608842533/kagu-eestis-loodud-vorgustik-pakub-tingimusi-kaugtoo-tegemiseks

Euronews Itaalia kajastus (10.01.2023) on leitav siit:
https://it.euronews.com/2023/01/10/kupland-estonia-telelavoro?fbclid=IwAR0Kpq86pfF9Jru6B7NMLYOyCb8wJoK66eytE_x0fZglamLJkUxepheRCKo

Euronews Hispaania kajastus (10.01.2023):
https://es.euronews.com/2023/01/10/estonia-teletrabajo-para-nomadas-digitales

Euronews Saksamaa kajastus (11.01.2023):
https://de.euronews.com/2023/01/10/estland-region-im-sudosten-ist-pionier-der-telearbeit

Rumeenia majandusportaali Economedia.ro kajastus (11.01.2023):
https://economedia.ro/kupland-statul-persoanelor-care-lucreaza-in-regim-de-telemunca.html?fbclid=IwAR13BD_PzD0YJNo24mxup7Y8rz1tZJ4sPWRm1Qi6K6sAUJf7A5SVPx2TJq8#.Y8D7NxXP02y

Lisa kommentaar

Email again: